X

הרשמה לאמנים, הרכבים ולהקות בלבדלסיום ההרשמה עליכם לאשר ולהסכים לתקנון האתר

שיחזור סיסמה שאבדה


חדשות מתפרצות

דה (יקרים מ) פז בנד: כאשר נשיות מתפרצת וכישרון מתפוצצים בקיבוץ גלויות

תומר חכם 23:49:38 24/09/16  תגובות


יש בה הכל - בדה פז בנד. סאונד בלוז אמריקאי טהור, גיטרות דיסטורשן כמו בשנות ה 70 וקצב בלוז אמריקאי שיכניס אתכם לאוירה של מיניות מתפרצת ואהבה חופשית. רוק'נ'רול אפוי היטב כאשר כל הטוב הזה כמו עטוף בישראליות מתקתקה.

האולם אולי ממוקם בקיבוץ גלויות אך אני דמיינתי את דה פז בנד מופיעים באולם אפוף עשן בניו אורלינס, וברקע במקום שעועית שחורה מבושלת, התחממו להן עוגיות מתוקות של סבתא. את גל דה פז שמעתי מפגיזה בשירים של לוסיל קרו ובעיקר התרשמתי כמה אנרגיות יש לה על הבמה. לייב, הזמרת המוכשרת הזו תמיד מקפידה לתת הופעה מלאת כוח, הנשענת על תכונות הרוק המולדות בה: קול גדול וחזק, אינטלגנטציה מוסיקאלית נדירה ואנרגיה בלתי נגמרת.


גל דה פז על הבמה מעבר לקול הענק - פשוט עובדת, במיוחד עם ההרכב הנושא את שמה. אל עף שלעיתים הציגה ביישנות חביבה, כולם כולל כולם יודעים שבמשך כל ההופעה השתלטה על הבמה והאולם זמרת ויוצרת חסרת פשרות וחזקה במיוחד.


המוסיקה של הדה פז בנד רחוקה מהמיינסטרים הישראלי. למרות זאת, היא אינה להקה השמורה לאניניי הבלוז בלבד. היה משמח לראות כיצד לבארבי התגלגל קהל מגוון הכולל בני נוער, חברים, זוגות צעירים ומבוגרים כאחד כאשר כולם מדקלמים את המילים ונהנים מהמוזיקה יחד עם הלהקה. מוטי לייבל (גיטריסט), אור כחלון (מתופף) יובל ברוסילובסקי (קלידים) רז בליצבלאו (בס) ו- גל דה פז (סולנית) יצרו כימיה מדהימה עם הקהל, כמו גם עם האמנים שאירחו.

האורח הראשון שעלה לבמה היה עופר עמיחי, הגיטריסט והסולן של Twin Tree Grove. בעזרתו הלהקה ביצעה עיבוד מיוחד ל-Little Wing של ג'יימי הנדריקס, בגרסת בלדת-רוק מפתיעה ששבתה את הקהל. עמיחי השתלב בהמשך עם שירים מהרפרטואר של הלהקה, והוסיף נופח של פולק-בלוז, גם בחזות שלו וגם בנגינה.

האורח הבא היה פיטר רוט, שבעזרת דחיפה קטנה גרם לגל דה פז להסמיק ולשיר שירים בעברית. "סן חוזה" של מונקיה סקס עם גל דה פז בתפקיד יהלי סובול נשמע אחרת לגמרי והיה אחד הקטעים האהובים עליי. לאורך כל ההופעה הלהקה שמרה על אנרגיות גבוהות והלהיבה את הקהל. גל דה פז הייתה מלאת חן והשילוב בין שאר חברי הלהקה היה טבעי. לקהל ניכר, כפי המצופה מלהקה שכבר קרעה כרטיסייה או שתיים, ולא רק בארץ כי הם אוהבים ליצור את המוזיקה שלהם. כאשר חברי הלהקה התחילו בג'אם סשנים  שמחתי לגלולת שהם אכן יוצרים סאונד שאין כמותו בארץ יותר מדי. שמעתי את דה פז בנד עשרות פעמים דרך האוזניות, אך למרות שההפקה משובחת והליריקה והמלודיקה מצויינים - זו דווקא זיעת הלייב שמוציאה את המיטב מהמוזקיאים האלו - סימן לכשרון אמיתי ללא ספק.

האלבום הקודם שלהם, וגם הנוכחי "Down the Rabbit Hole" מכילים רק שירים באנגלית בלבד, אך  דה פז בנד חטאו בעברית על בימת הבארבי ולא מעט במהלך הערב. דבר המראה על אומץ רב, או נינוחות בהשפעת הבארבי המפנק. אומץ שהתבטא גם כשגל שרה וניגנה בעצמה את השיר האחרון שכתבה: "NEW"  - השיר הפך ללהיט מהרגע שבו הועלה לפייסבוק, ותוך מספר ימים היו לו כבר עיבודים רבים שהועלו על ידי מעריצים. ההופעה שמרה על רמה גבוהה לאורך כל הערב, וכשהגיעה לסופה בהדרן, דה פז בנד עלו ושרו את השיר האחרון שלהם "Got to Stay Alive" שהרים את הקהל והכין את הקרקע לגראנד פינאלה, קאבר של "Gimme Shelter" של הסטונז, ביצוע מצוין שחתם את ההופעה והשאיר טעם של עוד.
 

הסינגל האחרון של ההרכב מדגיש כמה שווה לשמוע אותם עדיין באווירה אינטימית כל עוד אפשר. בעתיד ייתכן ונתפוס אותם רק בהופעות ענק בחו"ל, מי יודע. גם למי שפחות מכיר את הז'אנר ורוצה לשמוע משהו חדש ומרענן שקורה במוזיקה הישראלית יש בהחלט מה למצוא בהופעה של דה פז בנד.

קרדיט תמונות: שרון עובדיה

 

תגובות

  • אלבום ביום - פינת האלבום היומי - מוזינג מגזין מוזיקה
  • "פילים במדבר" - סרט דוקומנטרי בהפקת Moozing על פסטיבל אינדינגב - מוזינג מגזין מוזיקה
Moozing © Copyright 2014, All Rights Reserved בניית אתרים  בניית אתרים מוזינג - מגזין מוזיקה פותח ע"י